ETHIOPIA MUSTEFA ABAKENO “Empathetic Emmanet” 250g

ETHIOPIA MUSTEFA ABAKENO “Empathetic Emmanet” od RebelBean pražírny je výběrová káva s příchutí mandarinek, ibišku a rooibos. 

Váha: 250g

Skladem
Kód: 603
290 Kč / ks
Kategorie: Rebelbean
Hmotnost: 0.27 kg

RebelBean - ETHIOPIA MUSTEFA ABAKENO “Empathetic Emmanet” výběrová káva - 250g

ETHIOPIA MUSTEFA ABAKENO “Empathetic Emmanet” od RebelBean pražírny je výběrová káva s příchutí mandarinek, ibišku a rooibos. 

“Konečně Ethiopia!” Možná i vám tohle stanulo na mysli, když jste zahlédli balíček na polici, na eshopu, na fotce, .. Letos je hold situace i na trhu s kávou velice specifická. Díky jarní vlně pandemie se mimo jiné i kávy z této země zasekli v exportních skladech, a tak místo května / června se nám dostaly do rukou až v průběhu září. Tak to jen na okraj, abychom trochu vysvětlili souvislosti kolem.

Každopádně výběr byl jasný! Mustefa si své místo v line upu našel již po několikáté a tentokrát navíc spojil své jméno a loty káv s organizací Girls Gotta Run. O jejím fungování se tu asi nebudu dlouhosáhle rozepisovat, podrobné informace najdete na jejich webu (odkaz níže). Každopádně ve zkratce: podporují mladé etiopské dívky ve studiu a sportu, konkrétně běhu, a snaží se jim tak nabídnout více možností do jejich budoucího života, který velice často spočívá pouze v péči o muže, plození dětí a následnou péči o rodinu a dům.

No a každý specifický lot kávy nese i jméno jedné z dívek v programu a výtěžek z něj putuje přímo na její jednoroční školné. Tento lot č. 8 konkrétně podpoří studium osmileté Emmanet, kterou prý nejlépe vystihuje popis “empatická”. Ve škole se nejraději věnuje vědě a sní o studiu chemie. A určitě chce pořád běhat! Jsme rádi, že jsme mohli přispět svým dílem a mladé Emmanet přejeme, ať jí ten život běží, jak si přeje!

 

Farmář: Mustefa Abakeno

Oblast: Agaro, Jimma, západní Ethiopie

Odrůda: 74110,74112 & Heirloom (Organic)

Zpracování: Washed

Nadmořská výška: 2000 - 2120 m.n.m.

Importér: Falcon Specialty Coffee