Neohodnoceno

ACID ETHIOPIA - Duromina (Organic) - 303g Filtr - Espresso

Zrnková káva s plným tělem. Espresso z něj je krásně čisté a šťavnaté a chutná trochu jako meruňková marmeláda.

Typ kávy: Filtr / Espresso

Váha: 303g

Skladem
Kód: 524
320 Kč / ks
Kategorie: Výběrová káva
Hmotnost: 0.3 kg
Typ kávy: Filtr, Espresso
Země původu: Etiopie
Datum pražení: 21.12.2020

Zrnková káva - ACID ETHIOPIA - Duromina (Organic) - 303g Filtr/Espresso - Acid Coffee

Zrnková káva s plným tělem. Espresso z něj je krásně čisté a šťavnaté a chutná trochu jako meruňková marmeláda.

"Tohle kafe jsme si vybrali jako naše první espresso, ale rádi ho používáme i na filtru, když si chceme dopřát trochu plnější tělo. Jako espresso je krásně čisté a šťavnaté a chutná nám trochu jako meruňková marmeláda, na filtru zas potěší příjemnou sladkostí a připomíná nám broskvové icetea."

Duromina je družstvo, které bylo založeno v roce 2011 za pomoci nevládní organizace s názvem Technoserve. Je umístěné v Agaru poblíž Jimmy na západě Etiopie, což je oblast, která si vydobyla pověst intenzivních, kořeněných káv s různými příchutěmi. Před založením tohoto družstva a zprovozněním nové promývací stanice farmáři vyráběli hlavně suchou metodou zpracované kávy nižší kvality, které se prodávaly jako Jimma Grade 5. Třešně jsou vybírány od drobných
zemědělců s méně než 3 hektary zemědělské půdy. Mnoho z těchto farem se nachází ve výšce 2 000 m n.m. nebo ještě výše. Mycí stanice používá na loupání dužiny Penagos Ecopulpers, po vyloupání je káva přes noc namočena v čisté vodě a poté sušena na afrických postelích.

 

Původ: Duromina, Agaro, Etiopie

Nadmořská výška: 2000 m n. m.