Neohodnoceno

Chroast Acacia Hills - Tanzania Espresso 250g

Farma: Acacia Hills

Oblast: Arusha

Odrůda: Kent

Sklizeň: 2019

Zpracování: experimentálně promyté

Cupping score: 86

Příprava: espresso

Váha: 250g

 

 

Skladem
Kód: 625
320 Kč / ks
Kategorie: Výběrová káva
Hmotnost: 0.3 kg
Typ kávy: Espresso
Země původu: Tanzánie
Datum pražení: 7.1.2021

Tento lot z Acacia Hills Estate byl zpracován neobvyklou metodou tzv. opožděného odslupkování. Majitelé farmy Leon a Aideen jsou v mnohém inovátoři v pěstování různých odrůd a zpracování kávových třešní. Naše káva pochází ze vskutku unikátního prostředí. Tak si to představte, severní okraj farmy nabízí pohled na okraj kráteru Ngorongoro a celá severní hranice leží podél hory Oldeani, která svádí vody do jezera Eyasi na hranici rezervace Ngorongoro a parku Serengeti.

Káva z této farmy je selektivně ručně sbírána, obvykle přes den a k večeru je svezena do mycí stanice. Obvykle by káva byla ihned zpracována, nicméně v případě tohoto experimentálního lotu, jsou třešně ponechány v zásobníku a zpracování začíná až po 18-20 hodinách. Během této doby probíhá tzv. pre-fermentace, díky níž káva dostává příjemné šťavnaté tóny.

Kávové třešně jsou následně odslupkovány a probíhá tzv. suchá fermentace po dobu 12-18 hodin. Po ní jsou třešně promyté v čisté vodě a dalších 10-14 dní se suší na slunci na vyvýšených afrických postelích.