Neohodnoceno

ACID COLUMBIA El Desvelado #1 - 303g Filtr

Vynikající káva pro milovníky dobrého filtru. Vyzkoušejte tuhle novinku z dílny pražského ACID COFFEE.

Typ kávy: Filtr

Váha: 303g

Skladem
Kód: 763
350 Kč / ks
Kategorie: Výběrová káva
Hmotnost: 0.3 kg
Typ kávy: Filtr
Země původu: Columbia

Zrnková káva - ACID COLUMBIA EL DESVELADO #1 303g - Filtr - Acid Coffee

Vynikající káva pro milovníky dobrého filtru. Vyzkoušejte tuhle novinku z dílny pražského ACID COFFEE.

El Desvelado je koncept regionálního blednu microlotů z oblasti Nariño z produkce farmářů ze skupiny Café Occidente . Oproti klasickým microlotům představuje El Desvelado skvělou kvalitu šálků a lepší vyváženost chutí, protože je složeno ze sklizní z několika farem. Kombinace lotů je založena na profilu šálku, skóre a regionálním charakteru kávy. 

Nariño se nachází na jihozápadě Kolumbie, na hranicích s Ekvádorem a je to jedno z míst, kde jsou podmínky pro práci extrémně náročné, ale o to zajímavější. Káva tady roste ve vysoké nadmořské výšce až 2200 m n. m.. Zároveň práci komplikuje i členitost prostředí, obzvlášť velmi strmé svahy, na kterých se nachází mnoho maličkých farem. Farmy jsou navíc od sebe velmi vzdálené a tak i těžko přístupné. Na rozdíl od ostatních regionů v Kolumbii, mohou mít během období sklizně extrémní sucho a nízkou vlhkost. To spolu se skutečně vysokou nadmořskou výškou rozhodně ovlivňuje chuťový profil kávy, který se odlišuje od jakékoli jiné kolumbijské kávy

Café Occidente Coop bylo založeno v roce 1977 pouhými 50 členy z regionu Sandoná a Pasto. Dnes má Café Occidente 18 různých nákupních míst a osm obchodů s farmářskými potřebami ve 12 dalších regionech. Neustále se rozrůstá, v současnosti má 1 670 členů.

Producenti, kteří přispěli do tohoto blendu:

Maria Del Carmen Elisa Paz de Erazo
Doris Rocio Sanchez Arboleda
Monica Estrella
Jose Emery Castillo Velasquez
Jesus Antonio Benavides Gome

 

Variety:          Castillo

Process:         Washed

Producer:      Café Occidente Coop

Region:           Nariño

Altitude:        1900 masl